انواع غلتک که معمولاً در پروژه های ساختمانی استفاده می شود

انواع غلتک که معمولاً در پروژه های ساختمانی استفاده می شود

غلتک
غلتک
advanced divider

غلتک: اکثر سایت های ساختمانی برای انجام کارهای خود به زمین پایدار نیاز دارند. خاک باید فشرده شود بنابراین هیچ جیب هوایی در زیر زمین وجود ندارد که بتواند روند کار را مختل کند.

برای کار کردن ، تجهیزات متداول ساختمانی لازم است تا زمین به درستی فشرده و صاف شود.

یکی از رایج ترین انواع تجهیزات تراکمی غلتک جاده است. غلتک های جاده دارای سابقه طولانی هستند ، برخی از اولین ها توسط اسب کشیده می شوند و برای اهداف کشاورزی استفاده می شوند. در حقیقت ، نوع مدرن هنوز هم از زمان تغذیه با موتور بخار به عنوان غلطک بخار شناخته می شوند.

اگرچه قسمت “بخار” نام آن در اطراف گیر کرده است ، به ندرت (در صورت وجود) توسط بخار تغذیه می شوند و در نوع فشرده سازی بسیار تخصصی ترند. به دلیل ویژگی های خاص آنها ، یک غلتک واقعاً مانند یک غلتک دیگر کار نخواهد کرد زیرا غلتک پای گوسفند بسیار متفاوت از غلتک تایر پنوماتیک است.

اطلاع از انواع آن ها اطلاعات مهمی برای یک پروژه ساختمانی است. برای کمک به شما در انتخاب دستگاه مناسب ، انواع آن را و کاربردهای آنها را در زیر تفکیک کرده ایم.  

غلتک
غلتک

غلتک های استوانه ای

یک نوع غلتک پشت سر ، غلتک استوانه ای است. این موارد از نظر سبک بودن نسبتاً سبک بوده و توسط شخصی تحت فشار قرار می گیرند ، سنتی هستند . انواع دیگر غلطک های موجود در این لیست دارای نمونه های پیاده روی و سواری هستند و گاهی اوقات هنوز هم توسط موتور تأمین می شوند.

غلتک های استوانه ای عمدتا برای پروژه های کوچک و خصوصی مانند کارهای حیاط استفاده می شود. قطر آن به طور معمول 1 متر است و به طور کلی از آهن ، سنگ یا بتن ساخته شده اند.

شبکه ای

غلتک های مشبک نوعی هستند که دارای شبکه ای از میله های فولادی هستند ، که الگوی شبکه ای بر روی درام استیل ایجاد می کنند. همچنین ممکن است شبکه برای فشار تماس بیشتر با بلوک های بتونی یا اتصالات فولادی بالاست شود. این نوع به طور کلی پشت تراکتور یا ماشین سنگین دیگری کشیده یا کشیده می شوند.

طرح شبکه بر روی درام سیلندر با کمی عمل ورز دادن در کار تراکم ، فشار تماسی زیادی ایجاد می کند. به همین دلیل ، آنها در خاکهای درشت درجه بندی شده ، سنگهای هوازده و برای ساخت جاده های زیر سطح و زیر پایه مناسب ترین هستند.

پنوماتیک


غلتک پنوماتیک ، که گاهی اوقات تورمی پنوماتیک نیز نامیده می شود ، نوعی غلتک بزرگ سواری با چندین ردیف لاستیک لاستیکی در انتهای جلو یا عقب است. لاستیک های لاستیکی 80 درصد مساحت پوششی و فشار یکنواختی را در طول عرض لاستیک ها ایجاد می کنند.

آنها معمولاً برای پیاده روها استفاده می شوند و می توانند پروژه را صاف و صیقل دهند ، اما همچنین برای سنگ فرش های قیر طبیعی یا سرد مخلوط و لایه های خاک سست بسیار مناسب هستند.

منبع: www.bigrentz.com

advanced divider
advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *